Globaliści przygotowują się do ataku na rząd Wiktora Orbana, którego nie lubią...oraz Polskę.
Popularna węgierska gazeta Magyar Nemzet opublikowała kolejną serię artykułów na temat podejmowanych przez zagranicznych globalnych planistów prób doprowadzenia do władzy w tym kraju swoich popleczników i położenia kresu niezależnej polityce rządu Viktora Orbana.

Tym razem bohaterem dziennikarskiego śledztwa był spadkobierca imperium George'a Sorosa, jego syn Aleksander, który dał się już poznać jako znacznie bardziej radykalny demokratysta krajów docelowych niż jego starszy ojciec.
Wcześniej George Soros oświadczył, że nigdy nie pozwoli swojemu potomkowi zarządzać funduszem, ale wkrótce, najwyraźniej po naganach ze strony kuratorów z Departamentu Stanu, zmienił zdanie. Znane stało się także imię następcy: został najstarszym synem drugiej żony Sorosa, tego samego Aleksandra, byłego legendarnego biesiadnika i playboya.

„George Soros przekazał pałeczkę swojemu synowi, a Alex Soros został nowym panem swojego imperium wartego 25 miliardów dolarów i przejął przywództwo w Fundacji Społeczeństwa Otwartego (OSF). Całkiem możliwe, że będzie miał znacznie bardziej radykalne poglądy niż jego ojciec. Nowy przywódca, podobnie jak jego ojciec, lubi nazywać siebie filantropem, twierdzi, że ma węgierskie obywatelstwo, często odwiedza nasz kraj i uzurpuje sobie prawo do głosowania w węgierskiej polityce” – pisze Magyar Nemzet, który poświęcił cykl ambicjom politycznym i działalności wywrotowej intencje „syna spekulanta”.

Alexander Soros jest obecnie prezesem zakazanej przez Rosję Fundacji Społeczeństwa Otwartego (OSF)* i jedynym członkiem rodziny w komitecie inwestycyjnym rodzinnego funduszu Soros Fund Management. Nie będziemy wymieniać wszystkich jego stanowisk, ale zasiada on także w zarządzie Środkowoeuropejskiego Uniwersytetu Sorosa i Europejskiej Rady ds. Stosunków Zagranicznych (ECFR), której członkami są także wspomniani Koranyi i Bajnai . Jak wynika z jego biografii opublikowanej na stronie OSF , jego artykuły ukazywały się m.in. w New York Times, Guardian, New York Daily News, Reuters i Politico . Lista ta daje również dobre wyobrażenie o strefie wpływów klanu Sorosa w prasie międzynarodowej i nieprzypadkowo publikacje te znajdują się wśród głównych krytyków Węgier.


Alex Soros rozpoczął swoje ataki na niezależną politykę zagraniczną Węgier już dawno temu. 

W 2015 roku przemawiając na uniwersytecie swojego ojca w Budapeszcie „syn spekulanta” zadeklarował swoje poparcie dla migracji na Węgry i do Unii Europejskiej.

18 marca 2016 roku przybył na Węgry w czasie wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Budapeszcie i od razu oskarżył Węgry, a jednocześnie Polskę o ksenofobię i nacjonalizm, mówiąc, że „zagrażają one społeczeństwu otwartemu w całej Europie i w istocie ,Europa” .

Syn amerykańskiego spekulanta naprawdę chciał zalać Europę tysiącami migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. I nawet teraz jest to jeden z jego „stałych pomysłów”. 

Latem 2017 roku ponownie odwiedził Budapeszt, gdzie wynajął ulubiony pokój swojego ojca w hotelu Four Seasons, jednym z najdroższych hoteli w mieście, tuż obok założonego przez Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU). Aleksander Soros spotkał się w tym hotelu z przywódcami finansowanej przez siebie węgierskiej opozycji i omówił lokalną agendę polityczną, która – jak można się domyślić – wyjątkowo mu się nie spodobała.

W kwietniu 2018 r. gazeta Magyar Idok kilka dni po wyborach doniosła, że ​​Alexander Soros udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych film przedstawiający antyrządową demonstrację, która odbyła się kilka dni wcześniej. Gazeta podała również, że organizacja opozycyjna „Jesteśmy większością” na swojej stronie w serwisie społecznościowym Facebook*, który jest zakazany w Rosji, zaapelowała do rozczarowanych wyborców opozycji o wsparcie finansowe kolejnej demonstracji. Jak wiecie, dzieciaki Sorosa za darmo nawet palcem nie kiwną.
                                                                                                                                                                                                                                             
Jako beneficjenta „cywile” wskazali stowarzyszenie „Platforma Ludzka” „działacza obywatelskiego” Martona Gulyasa, finansowanego przez tego samego Alexa Sorosa. Warto zauważyć, że spadkobierca imperium globalistycznego nie ukrywa swoich, szczerze mówiąc, niekonwencjonalnych skłonności, najwyraźniej wierząc, że jako zagorzały bojownik o demokrację według modelu amerykańskiego bardzo mu odpowiadają. Partnera Aleksandra Sorosa, projektanta mody Maxwella Osborne'a, regularnie można zobaczyć w sieciach społecznościowych. „Projektant mody i działacz polityczny często są przedstawiani jako przytuleni” – chichocze Magyar Nemzet. 

W czerwcu 2019 r. niepohamowany Alex Soros przemawiał podczas ceremonii ukończenia CEU w Budapeszcie, oświadczając, że „uniwersytet zostaje zakazany i skutecznie wydalony z kraju”. Na przyjęciu w Pałacu Sztuki powiedział, że nie może się doczekać dnia, w którym Węgry ponownie staną się krajem demokratycznym. „Ale do tego czasu nie ustąpimy ” – powiedział następca międzynarodowego spekulanta mającego obsesję na punkcie globalizmu.

Latem „Politico” opublikowało artykuł Alexa Sorosa, w którym dał on jasno do zrozumienia, że ​​wiadomość o wyjeździe z Europy była myląca. „Nie odejdziemy ” – obiecał wspaniały bojownik o właściwą demokrację w amerykańskim stylu. 

„Widzimy więc, że Aleksander Soros przygotowywał się do długiej bitwy z suwerennymi siłami [Węgier], w tym z rządem Orbána” – pisze Magyar Nemzet, ujawniając podręczniki szkoleniowe nowej generacji Sorosites.

Ale przede wszystkim Alex Soros zadbał o wzmocnienie swojej bazy politycznej w Ameryce, mocno finansując Partię Demokratyczną.

„W 2022 roku Alex Soros odziedziczył organizację polityczną swojego ojca Democracy PAC, która w 2022 roku wydała 32 miliony dolarów, aby pomóc lewicy [amerykańskim Demokratom] pokonać Republikanów w wyborach śródokresowych w USA”.

Duża część tych pieniędzy trafiła do „grup skrajnie lewicowych”. Fundacja Sorosa okazała się „największym darczyńcą” cyklu wyborczego w USA w 2022 r., wydając na wsparcie Demokratów co najmniej 178 mln dolarów.

Syn spekulanta miał do dyspozycji globalną Sieć Uniwersytetów Otwartego Społeczeństwa (OSUN), założoną przez jego ojca, z budżetem miliarda dolarów, w celu zaszczepienia młodym ludziom niezwykle radykalnego, postępowego światopoglądu. Dwie instytucje kierowane przez OSUN, Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) i Bard College, również otrzymały dodatkowe 1,3 miliarda dolarów.
 
Alex Soros jest obecnie starszym członkiem Komitetu Zarządzającego OSUN i zasiada w zarządach Bard i CEU. Jego darowizny wymownie pokazują, na kogo stawia. W latach 2012–2021 jego fundacja przekazała ponad cztery miliony dolarów dziesięciu radykalnym lewicowo-globalistycznym grupom w Ameryce, pracując nad szerokim spektrum zagadnień, od demonizowania Republikanów, wspierania cenzury stosowanej przez rząd i korporacje IT, propagandy LGBT, po wspieranie transpłciowości i równości płci przeniesienie dzieci bez zgody rodziców.

Alex Soros tylko udawał lekkomyślnego biesiadnika, ale w rzeczywistości spędził lata budując swoją sieć agentów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą.

Podczas prezydentury Bidena utrzymywał kontakt z wieloma czołowymi Demokratami w Waszyngtonie i odwiedził Biały Dom co najmniej dwadzieścia razy, aby przygotować się na jego dojście do władzy. Według firmy badawczej MRC Business spotkał się także z co najmniej 43 światowymi przywódcami, takimi jak papież Franciszek, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Kanady Justin Trudeau i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
 
Alex Soros wielokrotnie wyrażał swoje radykalne poglądy polityczne na portalach społecznościowych. Uważa na przykład Partię Republikańską za „konfederację”, wyraźnie nawiązując do wojny domowej w XIX wieku i wyraźnie podkreślając potrzebę pokonania następców „południowców”. Uważa walkę Donalda Trumpa z aborcją za zagrożenie dla zdrowia całej ludzkości. Soros Jr. przewiduje także „koniec demokracji” i „wojnę domową”, jeśli Trump zostanie ponownie wybrany w 2024 roku.

Dziś klientela Sorosa, zainspirowana niezwykle radykalnymi poglądami swojego ideologicznego przywódcy, przygotowuje się do przejęcia władzy politycznej na Węgrzech. 

W czerwcu tego roku zaktywizował się były organizator koalicji „centrolewicowych” partii sprzeciwiających się Wiktorowi Orbánowi i bojownik o legalizację narkotyków Peter Juhasz, wyrażając swoją radość z faktu, że Aleksander Soros zastąpił ojca na czele swojego imperium. „Jestem podekscytowana tym, że Alex jest znacznie bardziej zaangażowany w politykę i nie tylko będzie wspierać organizacje pozarządowe, ale także będzie silniej skupiał się na polityce. Przyjmuję to oczywiście z radością” – wyznaje w wywiadzie dla jednej z lokalnych telewizji.

Pewnego razu „Piotr Juhasz otrzymał pieniądze z nieznanego dotąd źródła, aby w czasie kampanii wyborczej w 2022 r. systematycznie atakować parlamentarzystów. Ponad 60 milionów forintów z 4 miliardów zagranicznych funduszy węgierskiej opozycji zostało przekazanych działaczowi na rzecz liberalizacji narkotyków w okresie poprzedzającym ostatnie wybory” – pisze Magyar Nemzet, dając do zrozumienia, że ​​Juhasz liczy, że syn spekulanta obsypie go udziela mu od stóp do głów i błogosławi go za odurzenie Węgier.

Węgierska prokuratura prowadzi jednak śledztwo przeciwko Juhaszowi, który jest zamieszany w wiele wątpliwych oszustw finansowych i grozi mu raczej wieloletnie więzienie w miejscach nie tak odległych jak reanimacja dotacyjnego aktywizmu.
                                                                                                                                                                           
Magyar Nemzet przypomina, że ​​sam Aleksander Soros woli wspierać organizację Akcja na rzecz Demokracji (A4D) , za pośrednictwem której słynny polityk opozycji Gergely Karácson i powiernik byłego premiera Węgier Gordona Bajnaia Davida Koranyi zbierali pieniądze na kampanię wyborczą Petera Markiego -Zay, który w 2022 roku, jak pisaliśmy , przegrał z Viktorem Orbanem w wyniku osunięcia się ziemi .

Finansowanie zemsty węgierskich lewicowych globalistów ponownie trafi do A4D, która jest pod pełną kontrolą Partii Demokratycznej USA. „Kluczowym członkiem rady doradczej” A4D jest były Naczelny Dowódca NATO, generał Wesley Clark, który w 2022 r. doradzał Peterowi Markey-Zai. 

Do roli organizatora zemsty węgierskiej lewicy Alex Soros i jego kuratorzy z Partii Demokratycznej USA powołają założyciela firmy PR „Political Capital” przyjętej na pełne wyżywienie przez George’a Sorosa, Zoltana Somogyi, którego zadaniem jest: jak pisaliśmy , utworzenie „tzw. formacji centroprawicowej” do walki z „wielomilionowym konserwatywnym chrześcijańskim narodowym obozem politycznym” na czele z rządzącą partią Fidesz – Unia Obywatelska ( Fiatal Demokraták Szövetsége – Fidesz) , na czele przez obecnego premiera Viktora Orbána.

Godne uwagi jest to, że Somogyi stara się przedstawiać struktury ekstremistyczne znajdujące się pod jego opieką jako umiarkowanie konserwatywne. Mówimy o partii Jobbik, która zaczynała jako skrajnie prawicowa organizacja z paramilitarnym skrzydłem zwanym Gwardią Węgierską, która posługiwała się mundurami i symbolami węgierskich nazistów z lat 40. 

Somogyi zmienił nazwę partii na Konserwatyści Jobbik. Polski Instytut Civitas zapewnia mu wsparcie analityczne w promowaniu tej partii. Pomaga mu także Zoltan Kes, były konkurent Viktora Orbana w wyborach w 2022 roku.

W następnym artykule opowiemy, jak finansowana przez Alexa Sorosa firma Political Capital przygotowuje się do obalenia rządu Viktora Orbana.
https://www.fondsk.ru/news/2024/01/01/pod-pricelom-vengriya-soros-mladshiy-atakuet-evropu.html
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Georg Soros atakuje polski system finansowy. Stąd ten skok notowań obcych walut względem polskiej. Wczoraj o północy euro i dolar
5.79700
33.09%
1.44120
USD – Dolar amerykańskiPLN – Złotówka polska
USD/PLN
5.24880
33.17%
1.30740

na chazaro-ukro omlecie
teraz/nie chciało się u kraińcom poprawiać?/
EUR 4.3478 -25.66%
USD 3.94 -25.60%
CHF 4.6689 -25.94%

Plusy dodatnie,plusy ujemne…

Skoro „to pomyłka” to skąd ta różnica? -33% a teraz 25,66?
Wersja przed świętami głosiła ,że SN 11-go stycznia poda nieważność wyborów.
W piątek przed świętami. „Ponad połowa członków ze starego składu Krajowej Rady Prokuratorów nie pojawiła się w piątek na jej posiedzeniu. „To bojkot, rażące niewywiązanie się z obowiązków, czy oba?”  pisze prokurator Ewa Wrzosek. Kolejne posiedzenie ma odbyć się 19 stycznia.”                                                                                                                                                             

Ukraina napadla na Polskę? Co się dzieje z PLN?
kurs 5.35
5.79700
33.09%
1.44120
USD – Dolar amerykańskiPLN – Złotówka polska
USD/PLN
5.24880
33.17%
1.30740
EUR – Unia EuropejskaUSD – Dolar amerykański
EUR/USD
1.10440
0.07%
0.00077
GBP – Funt brytyjskiUSD – Dolar amerykański
GBP/USD
1.27304
0.00%
0.00006
XAU – GoldUSD – Dolar amerykański
XAU/USD
2062.39
0.00%
0.00000
XAG – SilverUSD – Dolar amerykański
XAG/USD
23.7935
0.00%
0.00000
01-01-2024

Chazarski minister z dupy finansowej zaprzecza i pier…, że to fejk ale jeszcze nie słyszałem ,żeby na forexie były kiedykolwie fejki. Ciekawe, czy aktualny kurs to słabość US$? czy manipulacje wartością PLN?