Historia amerykańskich masowych zabójstw cywilów: Potworny plan zabijania Palestyńczyków jest w pełni popierany przez Waszyngton.

                                                                                                                                                                                                                                                 ***

Aktualizacja. Tajne memorandum izraelskiego wywiadu
Oficjalne "tajne" memorandum autorstwa izraelskiego Ministerstwa Wywiadu "zaleca przymusowe i trwałe przeniesienie 2,2 miliona palestyńskich mieszkańców Strefy Gazy na egipski Półwysep Synaj", a konkretnie do obozu dla uchodźców na terytorium Egiptu. Istnieją oznaki negocjacji izraelsko-egipskich, a także konsultacji z USA.

10-stronicowy dokument, datowany na 13 października 2023 r., opatrzony logo Ministerstwa Wywiadu ... ocenia trzy opcje dotyczące przyszłości Palestyńczyków w Strefie Gazy ... Zaleca pełny transfer ludności jako preferowany sposób działania. ... Dokument, którego autentyczność została potwierdzona przez ministerstwo, został w całości przetłumaczony na język angielski na stronie +972. Zobacz poniżej, kliknij tutaj lub poniżej, aby uzyskać dostęp do całego dokumentu (10 stron)                                                                                                                                     Wprowadzenie
Izraelskie ludobójcze bombardowania Palestyńczyków w Strefie Gazy (stan na 30 października) spowodowały śmierć 8 306 cywilów, w tym ponad 3 000 dzieci. Według słów kanadyjskiego dziennikarza Andrew Mitrovica,

"To nie jest atak. To nie jest inwazja. To nie jest nawet wojna. To ludobójstwo". ... Potworny plan jest tak oczywisty jak nędzny charakter Netanjahu: Skończyć z Gazą poprzez jej wymazanie.                                                                                                                                                               Raport radiowy CBC, 3 października 2023 r.

.

Izraelska operacja "wymazania Gazy z mapy", w tym program fałszywej flagi, była starannie koordynowana z amerykańskim wojskiem i wywiadem. Jest to część szerszej agendy wojskowej USA-NATO.

Amerykańska niewypowiedziana praktyka wojskowa od II wojny światowej do chwili obecnej polega na rutynowym atakowaniu ludności cywilnej, co stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości. Netanjahu jest pełnomocnikiem Waszyngtonu.

"Czy specjalne jednostki amerykańskiego wojska walczą u boku Izraelczyków"?

Należy rozumieć, że celowe ataki Izraela na ludność cywilną w Strefie Gazy są częścią wieloletniej strategii wojskowej USA polegającej na zabijaniu cywilów. W tym względzie Ameryka w pełni wspiera swojego izraelskiego pełnomocnika.

W ostatnich wydarzeniach izraelscy urzędnicy usprawiedliwiali zabijanie cywilów w Gazie, wskazując na bombardowanie niemieckiego Drezna (cel cywilny), a także wielu innych niemieckich miast przez USA i Wielką Brytanię pod koniec II wojny światowej.                                                                                                                                                           Drezno kontra Gaza

Podobnie, Stany Zjednoczone zastosowały tę samą strategię atakowania japońskich cywilów bombami zapalającymi pod koniec II wojny światowej.

Amerykańska strategia zabijania cywilów (1945- )
Od czasów II wojny światowej amerykańska strategia wojskowa celowo wymierzona była w ludność cywilną, a także w "obiekty cywilne", w tym szpitale, szkoły, kościoły i obszary mieszkalne. Dowody są przytłaczające.

Chociaż praktyka ta jest uznawana za zbrodnię przeciwko ludzkości, Stany Zjednoczone nigdy nie były ścigane przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK).

Historia wojen prowadzonych przez USA potwierdza, że mordowanie milionów cywilów jest integralną częścią globalnego planu wojennego Ameryki.

Podczas i od II wojny światowej Stany Zjednoczone zabiły ponad 40 milionów ludzi w wielu krajach, w większości cywilów, bezpośrednio lub za pośrednictwem swoich marionetkowych reżimów:

Niemcy - II wojna światowa: (kilka miast zbombardowanych przez USA, w tym Drezno, Norymberga, Hamburg, Kolonia); Liczba zabitych: 600 000 (według niedawnego oświadczenia izraelskiego urzędnika)
Japonia - II wojna światowa: 442 000 cywilów zabitych przez amerykańskie i brytyjskie bombardowania ogniowe.
Wojna koreańska 1950-53: Trzy miliony cywilów zabitych w wyniku amerykańskich bombardowań.
Wojna w Wietnamie (1962-1975): 3,8 miliona cywilów zabitych w wyniku amerykańskich bombardowań i inwazji.
Wietnam, Kambodża i Laos (1962-1975): Łącznie 4,3 miliona osób zabitych przez USA we wszystkich trzech krajach.
Wojna w Iraku (2003): Trzy miliony Irakijczyków zabitych w wyniku inwazji USA.
"Wojna z terroryzmem" zabiła do 4,6 miliona ludzi w Iraku, Afganistanie, Jemenie, Libii, Syrii, Somalii i Pakistanie, zgodnie z raportem Uniwersytetu Browna.
Pakistan 1971: Do trzech milionów etnicznych Bengalczyków zabitych przez armię pakistańską (proxy USA) w Pakistanie Wschodnim (największej prowincji kraju). Z tego powodu Pakistan Wschodni oddzielił się od Pakistanu i stał się Bangladeszem.
W wyniku inwazji na Demokratyczną Republikę Konga, dokonanej w 1998 r. przez prokurentów USA, Rwandę i Ugandę, zginęło ponad 6,9 miliona cywilów. To ludobójstwo trwa nadal.
Powyższa lista jest częściowa i nie obejmuje Afganistanu, Sudanu, Jemenu, Libii, Syrii, Indonezji, Angoli, Mozambiku i Ameryki Łacińskiej. Istotne są również zgony wynikające z głodu i masowego ubóstwa wymuszonego przez politykę USA na całym świecie, zwłaszcza przez sankcje.                                                                        Była Sekretarz Stanu USA Madeleine Albright (która objęła to stanowisko w 1997 roku) została zapytana przez prowadzącą wywiad CBS Leslie Stahl w 1996 roku o śmiertelny wpływ sankcji USA na irackie dzieci. Stahl: "Słyszeliśmy, że zginęło pół miliona dzieci. Czy ta cena jest tego warta?"

Albright odpowiedziała,

"Myślę, że to bardzo trudny wybór, ale uważamy, że cena jest tego warta".

Liczba irackich dzieci zabitych przez amerykańskie sankcje do 1996 roku wyniosła 575 000. Obecnie Waszyngton nałożył sankcje na 39 krajów.

Jak ujęli to Kevin Reese i Margaret Flowers w artykule Global Research z 2020 roku,

"Sankcje gospodarcze są aktem wojny, który zabija dziesiątki tysięcy ludzi każdego roku poprzez uduszenie finansowe".

Potwierdza to powyższa lista zbrodni wojennych USA:

Izraelskie ludobójstwo Palestyńczyków nie pochodzi od premiera Benjamina Netanjahu, ale od imperium USA.

Masowe mordowanie cywilów było częścią doktryny wojskowej USA od czasów II wojny światowej, a Waszyngton próbował "znormalizować" tę praktykę w jednej wojnie po drugiej.

II wojna światowa. Niemcy i Japonia
"Świat zauważy, że pierwsza bomba atomowa została zrzucona na Hiroszimę, bazę wojskową. Stało się tak dlatego, że podczas pierwszego ataku chcieliśmy uniknąć, na ile to możliwe, zabijania cywilów" - powiedział prezydent USA Harry Truman w przemówieniu radiowym 9 sierpnia 1945 roku. "Użyjemy [tej broni] tak, aby celem były cele wojskowe... a nie kobiety i dzieci".                                    II wojna światowa. Niemcy i Japonia
"Świat zauważy, że pierwsza bomba atomowa została zrzucona na Hiroszimę, bazę wojskową. Stało się tak dlatego, że podczas pierwszego ataku chcieliśmy uniknąć, na ile to możliwe, zabijania cywilów" - powiedział prezydent USA Harry Truman w przemówieniu radiowym 9 sierpnia 1945 roku. "Użyjemy [tej broni] tak, aby celem były cele wojskowe... a nie kobiety i dzieci".

Oczywiście Hiroszima była miastem 350 000 cywilów, a nie celem wojskowym. Prof. Michel Chossudovsky w swoim artykule na temat bombardowania Hiroszimy nazywa Trumana "kłamcą i przestępcą".

"Czy [Truman] został wprowadzony w błąd przez swoich doradców, że Hiroszima była bazą wojskową i że bombardowanie było w porządku... czy był głupi i niewykształcony?".

Amerykańskie bombardowanie Tokio w dniu 9 marca 1945 r. jest uważane za najbardziej śmiercionośny nalot w historii, w wyniku którego zginęło ponad 100 000 cywilów, milion zostało rannych, a kolejny milion stracił dach nad głową.

Bombardowanie zniszczyło połowę Tokio.

Kisako Motoki, wówczas 10-letnia, straciła rodziców i brata w wyniku bombardowania. Wspomina:

"Widziałam stopione ciała ułożone jedno na drugim tak wysoko jak dom. Widziałam czarne kawałki, fragmenty ciał wszędzie na ziemi i spalone zwłoki w wodzie. Nie mogłam uwierzyć, że coś takiego dzieje się na tym świecie".

Haruyo Nihei, inna osoba, która przeżyła bombardowanie Tokio, twierdzi, że twierdzenia USA, jakoby samoloty bombardowały fabryki, są "fałszywe". "Na obszarach, które zbombardowali 9 marca, nie było żadnych dużych fabryk wojskowych", wyjaśnia, "zrobili to za karę. Uważam, że powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne".

Curtis LeMay, generał Sił Powietrznych USA, który wydał rozkaz zbombardowania Tokio, powiedział:

"[Siły USA] spaliły, ugotowały i upiekły na śmierć więcej ludzi w Tokio tej nocy... niż w Hiroszimie i Nagasaki razem wziętych".

LeMay przyznał, że

"gdyby był po przegranej stronie, zostałby oskarżony o zbrodnie wojenne".            Wojna koreańska (1950-53)
Amerykańskie źródła wojskowe potwierdzają, że w ciągu trzech lat intensywnych bombardowań zginęło 20% populacji Korei Północnej. Każda rodzina w Korei Północnej straciła ukochaną osobę podczas wojny koreańskiej.

Według generała Curtisa LeMaya, który był szefem Dowództwa Lotnictwa Strategicznego podczas wojny koreańskiej:

"Po zniszczeniu 78 miast Korei Północnej i tysięcy jej wiosek oraz zabiciu niezliczonej liczby jej cywilów... w ciągu trzech lat... zabiliśmy 20% populacji... być może bezprecedensowy odsetek śmiertelności poniesionej przez jeden naród z powodu wojowniczości innego".

Według weterana wojennego i współpracownika Global Research Briana S. Willsona, Korea Północna straciła do 30% swojej populacji (ponad trzy miliony ludzi) w wyniku amerykańskich bombardowań:

"Wszyscy, z którymi rozmawiałem, dziesiątki i dziesiątki ludzi, stracili jednego, jeśli nie więcej członków rodziny podczas wojny, zwłaszcza w wyniku ciągłych bombardowań... celowo zrzucanych na praktycznie każdą przestrzeń w kraju... Bolesne wspomnienia ludzi są nadal oczywiste, a ich gniew na "Amerykę" jest często wyrażany".                                                                                                                                                                                               Pjongjang 1953                                                                                                                                                                                          Pjongjang 2023                                                                                                                                              Generał MacArthur mówi "przepraszam za ludzkie cierpienie"                                      Zbrodniczym bombardowaniom Pjongjangu w 1951 roku, zarządzonym przez prezydenta Trumana, sprzeciwił się generał Douglas MacArthur, który był dowódcą sił alianckich w Korei:

"Wyzywający Douglas MacArthur wystąpił przed Kongresem i mówił o ludzkim cierpieniu tak przerażającym, że jego spojrzenie na nie wywołało odruch wymiotny.

"Nigdy nie widziałem takiego zniszczenia", powiedział generał członkom senackich komisji ds. służb zbrojnych i stosunków zagranicznych. W tym czasie, w maju 1951 roku, wojna koreańska trwała mniej niż rok. Oszacował, że liczba ofiar przekroczyła już milion.

"Widziałem, jak sądzę, tyle krwi i katastrofy, co każdy żyjący człowiek" - dodał - "i po prostu skręciło mi żołądek". (cytowany przez Washington Post, 10 sierpnia 2017 r.)                                                                                                                                                                Jak wyjaśnia Chossudovsky w swoim artykule na temat wojny koreańskiej z września 2013 roku:

"Wojna koreańska ustawiła scenę dla globalnego procesu militaryzacji i wojen prowadzonych przez USA... W słowach amerykańskiego generała Wesleya Clarka cytującego wysokiego rangą urzędnika Pentagonu,

"Zamierzamy zniszczyć siedem krajów w ciągu pięciu lat, zaczynając od Iraku, następnie Syrię, Liban, Libię, Somalię, Sudan, a kończąc na Iranie". (2 marca 2007)

.

Wojna w Wietnamie
Od 1965 do 1975 roku wojsko Stanów Zjednoczonych zrzuciło "ponad 7,5 miliona ton bomb na Wietnam, Laos i Kambodżę, dwukrotnie więcej niż na Europę i Azję podczas II wojny światowej... Pozostaje to największym bombardowaniem z powietrza w historii ludzkości".                                                                Podczas wojny w Wietnamie Stany Zjednoczone rozszerzyły styl ludobójczych działań wojennych, które udoskonaliły w Korei, bombardując jednocześnie trzy kraje: Wietnam, Kambodżę i Laos.

Zdjęcie: Protestujący przeciwko wojnie w Wietnamie maszerują pod Pentagonem w Waszyngtonie 21 października 1967 r.

Bombardowaniu Wietnamu towarzyszyła inwazja naziemna miliona amerykańskich i sojuszniczych żołnierzy, którzy przez dziesięć lat dewastowali kraj, generując holokaust.

W wojnie zginęło 3,8 miliona wietnamskich cywilów, 5,3 miliona zostało rannych, a 11 milionów Wietnamczyków stało się uchodźcami. Kolejne 4 miliony Wietnamczyków zostało oblanych 20 milionami galonów toksycznego chemicznego herbicydu o nazwie Agent Orange, zrzuconego przez amerykańskie samoloty, co doprowadziło do śmierci setek tysięcy cywilów.

Rozpylanie Agent Orange zniszczyło trzy pokolenia wietnamskich dzieci (aż do chwili obecnej), z których wiele tysięcy urodziło się z poważnymi zaburzeniami psychicznymi i deformacjami fizycznymi. Wiele dzieci urodziło się martwych lub bez mózgu, rąk i nóg.

"To cierpienie na niemal niewyobrażalną skalę" - mówi Nick Turse, autor wydanej w 2013 roku książki Kill Anything that Moves: The Real American War in Vietnam (Macmillan).

Według Turse'a "masowe zabijanie było celową strategią amerykańskiej armii". Strategia ta była "dyktowana na najwyższych szczeblach [Pentagonu]". Turse wyjaśnia, że wojsko miało obsesję na punkcie liczby ofiar:

"Więc kiedy nie byli w stanie osiągnąć zwycięstwa poprzez wyczerpanie, poprzez liczbę ciał, jedynym wyjściem było zwiększenie siły ognia, a to zostało uwolnione na wietnamskiej wsi".

Rola rasizmu była również kluczowa dla strategii USA. Podobnie jak izraelscy urzędnicy nazywający Palestyńczyków "ludzkimi zwierzętami", amerykańskie wojsko odczłowieczało Wietnamczyków.

"Pomysł był taki, że Wietnamczycy nie byli tak naprawdę ludźmi" - mówi Turse - "byli podludźmi, zwykłymi "żółtkami", których można było zabijać lub znęcać się nad nimi do woli. Rozmawiałem z weteranami, którzy powiedzieli mi, że od momentu rozpoczęcia podstawowego szkolenia mówiono im: "Nigdy nie nazywaj ich Wietnamczykami, nazywaj ich gookami lub dinksami, skośnookimi, skośnookimi, ryżożercami". Wszystko, by odebrać im człowieczeństwo, odczłowieczyć ich i ułatwić postrzeganie Wietnamczyków - wszystkich Wietnamczyków - jako wrogów".

Burzenie Iraku: I wojna w Iraku. Wojna w Zatoce Perskiej (1991)
Ponad trzydzieści dwa lata temu, 17 stycznia 1991 roku, rozpoczęła się tak zwana "wojna w Zatoce Perskiej" (I wojna w Iraku) przeciwko Irakowi.

Co istotne dla Palestyny, USA i ich sojusznicy z NATO dopuścili się rozległych zbrodni przeciwko ludzkości pod sztandarem "operacji pokojowej".

Pamiętaj: Wojna w Zatoce Perskiej 1991: Masakra wycofujących się żołnierzy na "autostradzie śmierci"

Na odcinku 60 mil każdy pojazd został ostrzelany lub zbombardowany, każda przednia szyba jest rozbita, każdy czołg jest spalony, każda ciężarówka jest podziurawiona odłamkami pocisków. Prawdopodobnie nikt nie przeżył. Kabiny ciężarówek zostały zbombardowane tak bardzo, że zostały wepchnięte w ziemię i nie można zobaczyć, czy są w nich kierowcy, czy nie. Przednie szyby zostały stopione, a ogromne zbiorniki zostały zredukowane do odłamków".                                                         Te rozległe zbrodnie przeciwko ludzkości były początkiem długiej i niekończącej się wojny przeciwko ludności Iraku.

Niszczenie Iraku. II wojna w Iraku (2003- )                                                                                                                                                                                W kwietniu 2004 r. irackie miasto Faludża zostało niemal całkowicie zniszczone przez amerykańskie wojsko, które nie zwracało uwagi na masowe zabijanie cywilów, co zostało udokumentowane przez Felicity Arbuthnot, która relacjonowała tę masakrę z Iraku. Cytuje ona generała brygady Marka Kimmetta, który został zapytany przez reportera:

"Mówisz o czystej wojnie w Faludży, ale Irakijczycy mają obraz przez telewizję tego, co dzieje się w Faludży, w tym zabijania dzieci.

Czy jest sposób, aby przekonać Irakijczyków, że użyliście siły tylko przeciwko terrorystom?".                                                                                                                                                                                                                 Jak ujął to Arbuthnot,

"Ze swoją charakterystyczną pogardą dla ludzkości, Kimmit odpowiedział:

"Jeśli chodzi o rozwiązanie kwestii obrazów Amerykanów zabijających niewinnych cywilów, moje rozwiązanie jest dość proste, zmień kanał... na legalną, autorytatywną, uczciwą stację informacyjną.

Stacje, które pokazują Amerykanów celowo zabijających kobiety i dzieci, nie są legalnymi źródłami wiadomości. To propaganda i kłamstwa".

Zdjęcie: Pociski ze zubożonym uranem, Faludża

"Marines zabili tak wielu cywilów, że miejski stadion piłkarski musiał zostać zamieniony w cmentarz". (Podkreślenie dodane)
                                           Według Felicity Arbuthnot:

Amerykanie najechali, mrożąc krew w żyłach: "dom po domu, pokój po pokoju", siejąc śmierć i zniszczenie w dumnym, starożytnym "Mieście Meczetów".

Jeden z korespondentów napisał: "Nie było nic podobnego do ataku na Faludżę od czasu nazistowskiej inwazji i okupacji znacznej części kontynentu europejskiego - ostrzału i bombardowania Warszawy we wrześniu 1939 roku, terrorystycznego bombardowania Rotterdamu w maju 1940 roku".

Arbuthnot podkreśla, że Faludża została w rzeczywistości "strefą wolnego ognia" przez amerykańskie wojsko:

"dwa szpitale zostały zburzone ... a w Szpitalu Ogólnym pacjenci i lekarze zostali początkowo skuci kajdankami, a "wyzwoliciele" uznali go za "centrum propagandy", ponieważ personel mówił ... o liczbie zabitych i rannych, których leczyli. W rezultacie "nieamerykańscy ranni zostali pozostawieni na pewną śmierć". "

Arbuthnot cytuje ppłk Pete'a Newella, który powiedział, że siły amerykańskie chciały

"aby Faludża zrozumiała, na czym polega demokracja".

Doktryna wojskowa USA i trwające ludobójstwo Izraela
Obecne ludobójstwo dokonywane przez Izrael na Palestyńczykach ze Strefy Gazy jest kontynuacją przerażających mordów na ludności cywilnej dokonywanych przez USA i ich sojuszników z NATO od czasów II wojny światowej.

Okrucieństwa popełnione w Palestynie są podobne do tych popełnionych w Faludży. Odciski palców Waszyngtonu znajdują się na ludobójstwie w Strefie Gazy. Netanjahu ma bezwarunkowe poparcie administracji Bidena.

Od Drezna do Gazy (1945-2023): Śmierć ponad 40 milionów ludzi
Od Drezna do Gazy, amerykańska "charakterystyczna pogarda dla ludzkości" doprowadziła do śmierci ponad 40 milionów ludzi.

Mieszkańcy Globalnego Południa są na drodze Waszyngtonu i jego pełnomocników, którzy pożądają cennych zasobów mineralnych, nad którymi lub w pobliżu których żyją.

Masakry Gazańczyków, Kongijczyków i Irakijczyków (między innymi) ułatwiają dostęp do tych minerałów (gazu ziemnego w przypadku Gazy), zapewniając ciągłe zubożenie Globalnego Południa i wynikające z tego wzbogacenie imperium USA.

***

Centrum Badań nad Globalizacją (CRG) solidaryzuje się z narodem palestyńskim.

***
https://www.globalresearch.ca/worldwide-genocide-history-of-u-s-mass-killings-of-civilians-the-monstrous-plan-to-kill-palestinians-is-fully-endorsed-by-washington/5838338